Chcesz mieć dużo pieniędzy? Może nie chodzi tu konkretnie o zachcianki, ale o zabezpieczenie finansowe, które pozwoli ci odłożyć pieniądze na godną emeryturę. Mimo iż będąc w młodym wieku nie zastanawiamy się nad kwestią emerytury, ponieważ wydaje się nam to odległe, to teraz podjęte decyzje mogą stanowić o tym czy będziemy y jej mieć 3090 złotych czy 3 tysiące.

Wiadomo, że w takim wieku wydaje się nam to niedorzeczne, ale pomyśl czy chciałbyś pracować do śmierci tam gdzie jesteś teraz. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że nie jesteś zadowolony ze swojej pracy. Tak wiec wizja wykonywanie jej do końca życia nie jest zbyt wesoła.Do wszystkiego można się oczywiście przyzwyczaić, ale czy nie wolałby przyczajać się do pracy, którą kochasz? Z pewnością tak. Jak twego dokonać?

Najlepszym sposobem, a na zapewnienie sobie godnej emerytury jest założenie własnej firmy. Co prawda nie jest to zbyt łatwe, ale zawsze możesz próbować i za to nie pójdziesz do więzienia. Pamiętaj jednak, że musisz mieć odpowiednio dobry pomysł, aby on wypalił. Jednak firma to nie tylko pomysły, ale także stres, inwestycje, straty i opłaty. Z tymi właśnie opłatami jest bardzo dużo problemów. Wynikają one z tego, że zwykle są to potężne kwoty pieniężne, których my nie posiadamy. W takim wypadku, możemy starać się o dotacje lub dopłaty do młodej działalności. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy już firmę mamy założoną, a okazuje się, że nie możemy podołać opłatom, jakie nas obowiązują dla państwa.

Zmniejsz koszty prowadzenia działalności

Nie musisz się martwić, ponieważ nasze przepisy przewidują taki sytuacje. Tak, więc, istnieje możliwość legalnego obniżenia podatków. Jednak, aby to zrobić i dobrze zaplanować, musisz mieć odpowiednią wiedzę lub ludzi. Najlepiej jest wynająć specjalisty, który wszystkim się zajmie. Nawet, jeśli musisz mu zapłacić, to zobaczysz, że była to dobra decyzja. Pamiętaj, że aby się koszty zwróciły musisz wybrać osobę wykwalifikowaną.
Jeśli wolisz przeprowadzić taki polan sam, to także nie ma przeszkód. Powinieneś jednak wiedzieć, jakie są metody optymalizacji podatkowej przedsiębiorstw.  Pierwszą jest jednorazowa amortyzacja, czyli odliczenie środków trwałych. Jednak wartość zamortyzowanych aktywów przekroczyć nie może 50 tysięcy euro. Kolejną metodą jest rozliczanie strat podatkowych. Polega to na tym, że możesz odliczyć straty podatkowe z ostatnich 5 lat. Nie mogą one jednak przekroczyć połowy kwoty straconej. W metodach, znajdziemy także uproszczone zaliczki na dochodowy podatek, rozliczenia kwartalne z fiskusem z tytułu dochodu lub z podatku VAT, kredyt podatkowy, ulga na złe długi.