Każdy z nas chce mieć pieniądze. Nie muszą by one ciężko zarobione, ale doskonale, kiedy w ogóle a i na nic nam nie brakuje. Ci jednak, którzy zarabiają najniższą krajową, muszą nie tylko ciężko się namęczyć na te marne grosze, ale co najgorsze takich pieniędzy jest zawsze za mało, ponieważ niekiedy nie starcza na podstawowe potrzeby. Niektórzy mają po kilkoro dzieci, które przecież trzeba nakarmić, ubrać, wysłać do szkoły i kupić książki.

Takie pociechy, nie poradzą sobie same, a jeśli dodatkowo w domu jest małe dziecko, to jest dodatkowo utrudnione, ponieważ żona także nie ma możliwości pójścia do pracy i trzeba przeżyć na jednej wypłacie. Oczywiście od tego roku weszła ustawa, która daję rodzinom 500 zł od drugiego malucha. Wszyscy, więc ci, którzy mają niepełnoletnie dzieci, dostać będą mogli pomoc, która rzeczywiści się przyda. Jednak jak długo takie wsparcie potrwa? No właśnie, nikt nie jest do końca pewny, więc jeśli chcemy, żeby mieć finanse na wszystko o potrzebne, na co dzień, to musimy sami coś wymyślić. Niestety, rezygnacja z pracy nie wchodzi w grę. Dlaczego? Ponieważ może się pokazać, że nie znajdziesz następnej w ogóle lub znowu wylądujesz w podobnym miejscu. Będzie to, więc tylko błędne koło i dodatkowe nerwy, których nie chcemy. Dlatego, najlepszym wyjściem jest rozkręcanie własnej działalności. Jednak nie jest to zbyt łatwe, ponieważ trzeba mieć nie tylko pomysł, ale mnóstwo samozaparcia, gdyż po powrocie z pracy będziemy musieli na początku bardzo dużo kombinować, aby wpaść na dobry pomysł związany z taką działalnością. Dlaczego po powrocie?. Ponieważ na początku z pracy zrezygnować nie możesz, gdyż pieniądze są potrzebne, a z samego myślenia mieć ich nie będziesz. Niektórzy jednak boją się rozkręcać własny interes, ponieważ mają oni obawy związane z opłatami, jakich trzeba dokonywać każdego miesiąca do Skarbu państwa.

Uproszczenia rachunkowości

Małe firmy w naszym kraju już od początku tego roku czekają na uproszczenia dotyczące rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej. Skąd te zmiany do nas przyjdą? Przyniesie je nowelizacja ustawy o rachunkowości. No dobrze, ale co rzeczywiście da taka nowelizacja małym firmom? Przyczynia się podane uproszczenia przede wszystkim do obniżenia kosztów prowadzenia rachunkowości bieżącej i tych kosztów, które towarzyszą przygotowywaniu sprawozdanie finansowego. Dzięki takim zmianom, funkcjonowanie przedsiębiorstw będzie znacznie bardziej ułatwione.  Przypadku innych form niż te małe także s uproszczenia wprowadzone, ale dotyczą one zmieniającego się otoczenia gospodarczego.