Chcesz być wykształcony? Z pewnością, chce tego przecież większość ludzi, którzy idą na studia i to właśnie tam nabywają wiedzę, która mają zamiar wykorzystywać w przyszłym życiu. Nie każdy jednak dokonał dobrego wyboru. Jednym podoba się to, czego się uczą, innym zaś absolutnie to nie pasuje, ponieważ nie tego oni oczekiwali.

Wiadomo, że mając 19 czy 20 lat, ciężko jest powiedzieć, co chce się konkretnie robić. Jest jeszcze tyle czasu, że wydaje nam się, że zdążymy się tym wszystkim zająć i przemyśle te kwestię. Nawet, jeśli dany kierunek się nam nie podoba, to wiadomo, jak wygląda życie większości studentów. Przede wszystkim do nudnych ono nie należy. Zwykle wiąże się to z licznymi imprezami, alkoholem i swawolą. Oczywiście, są także tacy, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i mieć dobrą pracę. Są takie kierunki studiów, na których można się powygłupiać oraz takie, które to wykluczają, ponieważ jest na nich tyle nauki na egzaminy, że niestety trzeba siedzieć nad książkami.

Przygotowania na biegłego rewidenta

A co jeśli marzysz o karierze biegłego rewidenta? Jeśli zamierzasz takim właśnie zawodem się zatrudnić, to musisz siedzieć o nim kilka rzeczy. Wiedz, że będziesz musiał przejść długa drogę kształcenia. Cały okres nauki od momentu, kiedy wszczynane jest postępowanie kwalifikacyjne, aż do dodania dyplomu biegłego rewidenta to 5 lat. Kiedy możesz przystąpić do egzaminu na biegłego rewidenta? Dopiero wtedy, kiedy odbędziesz roczną praktykę z zakresu rachunkowości, która jest stwierdzana przez komisje egzaminacyjną. Dodatkowo musisz jeszcze zdać 10 równych egzaminów z dziedzin wiedzy na ocenę pozytywną. Następnie czekacie jeszcze dwa letnie aplikacja pod okiem biegłego rewidenta, którą także stwierdza komisja egzaminacyjna.

Zmiany prawne

Mając taki zawód musisz także znać przepisy prawa. Miedzy innymi ważne dla ciebie są te, które dotyczą twojego zawodu. Musisz także być przygotowany na to, że w 2016 roku czekaj cię dość duże zmiany. Ministerstwo finansów, przygotowało założenie, że biegli rewidenci będą miały wzmocnioną niezależność oraz obiektywizm. Mowa tutaj o ograniczeniach, jakie dotyczą świadczenia usług, które a inne niż badania na rzecz badanego klienta, wynagrodzenie, które jest objęte limitami za dozwolone usługi, które są inne badanie oraz całkowite limity wynagrodzenia, jakie jest uzyskiwane od jednego klienta.