Prowadzisz firmę? Jeśli tak, to na pewno zdajesz osobę sprawę, jak początki niekiedy potrafią być trudne. Nie jest tu oczywiście mowa tylko o wysiłku, jaki trzeba włożyć w założenie firmy, ale także o koszty, jakie temu towarzyszą.

Niektórym, wydaje się zakładanie działalności własnej, to bardzo łatwe przedsięwzięcie. Jednak jest to bardzo błędne myślenie, gdyż cale łatwe to nie jest. Wymaga nie tylko bycia kreatywnym i posiadania własnych pomysłów, które są nie tylko nowoczesne, ale i przydatne. Przede wszystkim, trzeba być odważnym i nie bać się opłat, które na początku niejednego zniechęcą. Niekiedy jednak nie ma innego wyjścia jak tylko założyć formę. Ponieważ tylko w taki sposób, możemy zarobić lepiej niż na taśmie w fabryce. Wydaj Ci się, że taki człowiek, który przez pół życia siedzi i np. pakował jakieś produkty nie ma ciekawych pomysłów? Nie jest to prawdą, niekiedy, te najlepsze pomyły mają właśnie tacy ludzie, ale nie mają zwykle jak wprowadzać ich w życie. Przede wszystkim blokuje ich brak pieniędzy. Wiadomo, że od zera jest bardzo trudno zaczynać szczególnie, jeśli nie ma się w ogół e zaoszczędzonym pieniędzy, a jeśli pracuje się zmianowo, to też nie ma chęci po 8 godzinach pracy. Dlatego, takie rozkręcanie działalności przez pracowników, którzy robią za najniższą krajową jest bardzo odważne. Mimo iż niektórzy mają doskonałe warunki do zakładanie firmy, ponieważ nie pracują, mają, mnóstwo wolnego czasu, a co najważniejsze mają własny pomysł, to nie chcą oni nic dalej ze sobą robić w tym kierunku. Dlaczego? Dlatego, że zwykle są oni przerażeni opłatami, jakie towarzyszą zakładaniu firmy. Jak wiadomo, aby zarobić najpierw trzeba wyłożyć jakąś sumę. Jednak to nie konkretnie o te opłaty chodzi, ale o przeróżne podatki, których znaczenie jest dla nas niekiedy nieznane i niezrozumiałe.

Jeśli prowadzisz firmę, to musisz być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, jakie są w prawie wprowadzane. Nie można tej kwestii zaniedbywać, gdyż decyduje to i ma potężny wpływ na twoją firmę. A co z obecnym rokiem? Czy coś się zmieniło? Zastanów się czy jesteś tego świadom, że od roku 2016 każda gmina w swoim rozliczeniu VAT będzie miała obowiązek uwzględnić działalność, która nie jest tym podatkiem objęta.

Zmiany w roku 2016

Ne zostaliśmy jednak na lodzie z nowymi nakazami. Ministerstwo finansów, pokazało projekt rozporządzenia, który przykładowo ukazuje jak mogłoby wyglądać odliczanie prewspółczynnika.  Dla gin, powiatów, jednostek organizacyjnych i województw.

Podany przepis wejdzie w życie w roku 2016 zaraz na jego początku. Co jednak do jego prawidłowości? Nie każdemu oczywiście podoba się taki tok myślenia ustawodawców i zdania są podzielone, co do właściwości tej metody. Nie wszyscy jednak widzą potrzebę zmiany przepisów, ponieważ według nich wcześniejszy porządek by taki jak trzeba. Niektórzy przyznają, że jeden z artykułów ustawy pozwala ministrowi finansów upoważnić w przypadku niektórych podatników, sposobu, w jaki ustalać oni będą proporcje, takie jak najbardziej im odpowiadają w przypadku specyfiki ich działalności.