Prowadzisz firmę?

Jeśli tak, to doskonale. Jeśli jednak nie, to może czas zacząć. Co ci jest potrzebne, aby taką działalność rozkręcić? Przede wszystkim pomysł. Bez tego ani rusz. Kolejną kwestią są pieniądze, które na start także się przydadzą nie tylko na opłaty podatkowe związane z prowadzeniem działalności, ale także na reklamę. Niestety reklamami do najtańszych nie należy, a jest bardzo potrzebna. Przede wszystkim służy ona temu, żeby pokazać ludziom, że twoja działalność istnieje i mogą korzystać z jej usług lub kupować jej produkty. W zależności od tego, jaki chcesz mieć zasięg to umieszczasz różne reklamy. Musisz jednak w tej kwestii być bardziej pomysłowy niż konkurencja, ponieważ standardowe bilbordy już się wszystkim znudziły. Musisz, więc wymyślić coś, co każdy zapamięta na długo.

Tak Twój pomysł na firmę powinien być ciekawy, abyś nie zrezygnował z niego na samym początku. Jednak nie przesadzaj z wyobraźnią i wymyśl coś, co będzie realistyczne, a niewyjęte z bajki. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, szczególnie dla kogoś, kto zakłada dopiero swoją pierwszą działalność. Wiąże się to ze stresem, że twój pomysł się nie powiedzie oraz z tym, który jest związany z barkiem wiedzy. W takim wypadku, wiedza jest niezbędna. Oczywiście ta, która dotyczy naszej działalności oraz rzeczy z nią związanych. Przede wszystkim poznania wymagają przepisy, które będą nam towarzyszyć przez cały czas jak będziemy prowadzić swoją działalność. Musimy nie tylko znać te wcześniejsze, które doi teraz obowiązują, ale także te, które uległy nowelizacji. Od takich kwestii warto mieć księgową, która w tym aspekcie zajmie się firmą i w razie, czego o wszystkim cię poinformuje, ale ty sam także musisz wiedzieć, co dzieje się dokoła i co może mieć wpływ na twoją działalność. 

Nowości w prawie

Od stycznia tego roku obowiązują nas nowe wzory deklaracji dotyczące zakresu zryczałtowanego podatku dochodowego od wybranych przychodów, które zostały osiągnięte przez osoby fizyczne. Wzory dotyczą tych przychodów, które zostały osiągnięte od dnia 1 stycznia poprzedniego roku. Rozporządzenie określa wzory: informowanie podatnika o przychodach z działalności, jaka prowadzi on pod własnym nazwiskiem. Przychodu te pochodzą z dzierżawy, poddzierżawy z najmu, podnajmu oraz ze sprzedawania produktów zwierzęcych i roślinnych. Informowanie podatnika o przychodach, które pochodzą z działalności, jaka jest prowadzona w formie spółki osób fizycznych. Informowanie o odliczeniach od dochodu lub przychodu i podatku w danym roku podatkowym. Informowanie podatnika o odliczaniu wydatków mieszkaniowych w roku podatkowym.